Dne 10. 4. od se 14:30 hodin ve třídě 1.B uskutečnilo dobrovolné filmové promítání v německém jazyce pod vedením Mgr. Schacherlové a Mgr. Klukanové.

Pár lidí od nás ze třídy spolu se mnou to zaujalo, a tak jsme si řekli, že se také zmiňované akce zúčastníme a našeho rozhodnutí jsme rozhodně nelitovali.

Promítal se film Dieses bescheuerte Herz ("Spolu to dáme"), který byl natočen podle skutečné události.  Nikdo se nebál, že by filmu nerozuměl, protože pro nás ˮsamozřejměˮ německá slovíčka nejsou žádný problém, a navíc byly zapnuty titulky.

Na promítání bylo připraveno také dobré občerstvení, proto o dobrou náladu, jak před začátkem filmu, v průběhu, tak i po konci, nebyla nouze. Film plynul hladce, a tak už se jen stačilo uvelebit na našich židlích a vychutnat si voňavou popcornovou atmosféru.

Po závěrečném „glückliches Ende“ přišlo na řadu i krátké zhodnocení. Naším hlavním předmětem diskuze byl herec Elyas M'Barek z vícedílného filmové série Fakjů pane učiteli, ve které ztvárnil roli Zekiho Müllera.

Dieses bescheuerte Herz byl příjemný a oddechový film, který se všem velice líbil. Nechyběl zajímavý příběh a o vtipné scénky nouze také nebyla.

Promítání jsme si moc užili a už se těšíme na další německý nášup.

Kristýna Hušková, 1. B