Ve čtvrtek 28.11. se o velké přestávce uskutečnila na chodbě školy další vernisáž výtvarných prací. Vernisáž byl jiná než jindy. Jiná byla v tom, že se jednalo o učitelskou vernisáž k výstavě učitelských prací. Úvod vernisáže tradičně patří hudbě. Skladbu Zd. Fibicha Poem zahrály vyučující hudební výchovy paní profesorky Jana Layerová na klavír a Bára Klukanová na violu. Poté promluvila pí p. Eliška Polívková, vyučující výtvarné výchovy, která učitelskou výstavu zorganizovala. S nápadem uspořádat učitelskou výstavu přišla právě Eliška Polívková. Na škole je řada vyučujících, kteří mají nejrůznější výtvarné tvoření jako svůj koníček. A tak, proč by se také jednou nepředvedli učitelé?

Výstava je pestrá, k vidění jsou fotografie pánů profesorů Vladimíra Kojana a Václava Kuneše, keramika, kresby a malby paní zástupkyně Jany Hadravové, keramika, kresby, malby na hedvábí pí p. Leny Kolářové, kaligrafie Veroniky Vránové, malby Báry Klukanové, kresby Jany Schmidtmayerové, Elišky Polívkové a Vladimíra Vláška. Závěr vernisáže patřil opět hudbě. Velký aplaus sklidil pan profesor Radek Vejmelka, který na klavír zahrál svou vlastní skladbu.

Učitelé gymnázia tak předvedli, že mají odvahu jít s kůži na trh a ukázat studentům  své výtvarné a hudební dovednosti. Vernisáž tak  byla příjemným a milým překvapením.